A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний навчальний заклад "Бериславський професійний аграрний ліцей"

Круглий стіл

              Зараз в Україні майже 22 млн користувачів Інтернету, питання безпеки в мережі більш ніж актуальне. У цьому контексті турбота про дітей набуває більших масштабів. Якщо раніше треба було говорити з дітьми про їх безпеку поза домом, то вже давно має сенс застерігати їх від негараздів під час перебування в Інтернеті.

     Багатьох батьків турбує те, що їхні діти багато часу проводять в Інтернеті. Доступ до Всесвітньої мережі відкриває безмежні можливості для навчання і самовдосконалення, тому батьки і заклад освіти по змозі намагаються забезпечити учням цей доступ. Проте часто замість того, щоб використовувати Інтернет для виконання домашніх завдань і досліджень, діти проводять там години, обмінюючись миттєвими повідомленнями, граючись в онлайнові ігри та розмовляючи з незнайомими людьми в чат-кімнатах. Таким чином, з появою Інтернету проблема підтримки балансу між розвагами та навчанням у житті дітей ускладнилася. Багато дітей і підлітків, потрапивши в Інтернет, втрачають відчуття часу та реальності.

Онлайн-ризики для дітей:

· «дорослий» і незаконний контент: порнографія, азартні ігри, реклама тютюну, алкоголю;

· онлайн-насилля: заклики до асоціальної, суїцидальної поведінки, жорстокості, насильства, сексуальна експлуатація;

· розголошення особистої інформації, яка може бути використана проти дітей та їх сімей;
короткі номери та
платні сервіси, які тарифікуються окремо тощо.

     Зважаючи на масштаби питання онлайн-безпеки дітей, 24 березня 2021 року в гуртожитку ліцею було проведено засідання круглого столу на тему: «Безпека дітей в Інтернеті». Мета засідання: навчити вихованців правилам онлайн-безпеки, сприяти створенню території безпечного Інтернету для освіти та розвитку, провести інформаційну роботу серед дітей з пояснення основних правил онлайн-безпеки.

     Одними з розваг серед підлітків в соціальних мережах, що, зокрема за умови відсутності компетентностей безпечної поведінки в цифровому просторі, можуть призвести до непоправної шкоди здоров’ю та життю дитини, стали Інтернет-челеджі та «групи смерті». Вихователь гуртожитку обговорила з підлітками головне питання – негативний вплив челенджів на формування їхнього світогляду.

     Вихованці охоче обговорювали віртуальні загрози, які можуть завдати шкоди в реальному житті, а також вивчили пам’ятку про «Неприємності в мережі та як їх уникнути». Дітям була запропонована анкета щодо виявлення рівня безпечної поведінки підлітків в Інтернеті.
     В кінці засідання ми зробили висновок, що діти та молодь можуть допомогти створити кращий Інтернет, поводячись позитивно та ввічливо онлайн, через захист онлайн-репутації як їх власної, так і інших, шляхом використання позитивних можливостей створення, залучення та поширення онлайн. Вони можуть допомогти, реагуючи на негатив та підтримуючи ровесників, які стикаються з проблемами онлайн, виступаючи проти кібербулінгу, повідомляючи про неналежний або нелегальний контент, який вони бачать.


 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора