"16 днів проти насильства"

Проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

по ДНЗ «Бериславський професійний аграрний ліцей»

25 листопада – 10 грудня 2020-2021 навчальний рік

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків, захисту прав жінок.

З нагоди відзначення цих днів відповідно до Законів України «Про попередження насильства в сім’ї», «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», листа Міністерства освіти і науки України «Щодо Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації і сексуального насильства та Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» № 6/1379-20 від 17.11.2020, листа Управління освіти і науки ХОДА від 18.11.2020 № 02-14-4260/32107, відповідно до річного плану роботи та плану заходів щодо проведення акції «16 днів проти насильства» по

ДНЗ «Бериславський професійний аграрний ліцей» в закладі освіти з 25 листопада по 10 грудня 2020 року проходила дана акція. Під час акції було  проведено ряд заходів.

Класними керівниками для здобувачів освіти були проведені виховні години: «Зупини насильство в твоєму оточенні. Не будь байдужим!», «Мої права та обов’язки», «Будемо добрішими».

Соціальним педагогом Стєбаєвою В.О. проведені для учнів ліцею тренінг «Шляхи протидії торгівлі людьми», круглий стіл «День боротьби зі СНІДом», заняття з елементами тренінгу «Конфлікти», година спілкування «Безпечний Інтернет».

В рамках акції вихователем гуртожитку 08 грудня 2020 року для вихованців було проведено заняття з елементами тренінгу «Булінг у дитячому середовищі: причини, наслідки та шляхи його подолання». Мета заходу: дати вихованцям поняття про агресивну поведінку підлітків, вказати її прояви та форми, виховувати у дітей почуття толерантності, бути небайдужим до чужого горя, запобігати дитячому насиллю, виховувати культуру спілкування, почуття поваги та гідності. В ході заходу ми розширили знання про булінг (цькування), конфлікт, розібрали причини булінгу (цькування), типи, форми булінгу (цькування) та його наслідки. Ми обговорили, що можемо зробити, щоб зупинити явища булінгу (цькування). Виконували з дітьми гру-розминку «Австралійський дощ» та виготовили колажі «Світ без насильства», «Світ з насильством». Також переглянули відеоролики «Розірви коло» як соціальна реклама, «Ми проти насильства», фільм «Без маски (булінг)».